Rodinné vinařství Skoupil bylo založeno v roce 1992 současným majitelem Petrem Skoupilem.

Vinařství je známé především díky kvalitnímu vínu. Svoji tvář i duši mu propůjčil Petr Skoupil se svojí vizí výroby jemných kvalitních vín. Milovníky a znalce vín osloví i rodinný a osobní přístup k zákazníkovi. Rodinné vinařství je také díky tomu, že do vinařství nastoupili i dva synové. Ing. Petr Skoupil ml., který je ředitelem vinařství. Nejmladší syn František Skoupil je hlavním technologem, který přináší do vinařství nové trendy.

Vinařství Skoupil se nachází ve Velkých Bílovicích, v části sklepů zvaných Belegrady. Od roku 2010 jsme přesunuli vinařství do multifunkčního komplexu, kde na jednom místě naleznete moderní vinařství, restauraci s kapacitou 110 osob a ubytování pro 45 osob.

 

 
 

Naše vína pocházejí z těch nejlepší tratí Velkých Bílovic.

V současné době vinařství obhospodařuje 25 hektarů vlastních vinic, kterým věnujeme celoroční péči. Další hrozny nakupujeme od místních pěstitelů, s kterými úzce spolupracujeme a dbáme na kvalitu hroznů. Produkce vinařství dosahuje 140000 litrů (cca 187000 lahví) vína.

Tradici, založenou na respektu k přírodě i půdě, spojujeme s moderními postupy, díky nimž dosahujeme kvality svých vín. Naše hrozny zpracováváme nejšetrnější, ojedinělou metodou pomocí selektoru bobulí. Výsledkem jsou odrůdově čistá a mimořádně zajímavá přívlastková vína. Jsou typická širokým spektrem primárních aromatických látek a zejména výrazně ovocným charakterem s minimálním obsahem hořčin. 

V roce 2016 vinařství změnilo kompletně svůj design a vzhled etiket.

Za novou etiketu Terroir jsme získali společně s Design studio Pergamen ocenění Reddot design award 2016 a German design award 2016. Při změně etiket jsme rozdělili vína do 4 řad – Keramika, Terroir, Reserva a Limited.

Klub BUKET - předplatné vína. Jsme Vám blíž!

Objednávky pomocí eshopu až domů jsou pro nás samozřejmostí. V tomto roce jsme si pro Vás připravili další zajímavou novinku - předplatné vína. Pokud máte rádi naše vína, nemáte dost skladovacích prostor a chcete mít pravidelnou dodávku vín až domů, je tato služba pro Vás jako dělaná.

Na každý měsíc máme nachystána prémiová vína vybraná zakladatelem vinařství, Petrem Skoupilem starším. Navíc máme připraveno pár překvapení Krabici dodáme i s degustační kartou a videem se slovem vinaře ke každé lahvi. Počet lahví a měsíců je na Vás. Předplatné vín lze také objednat jako dárek. Objednat si svoje členství můžete v Klubu Buket.

 

 
 

Ocenění

Nejúspěšnější rodinné vinařství v soutěži Vinař roku 2021

Nejúspěšnějším rodinným vinařstvím v soutěži Vinař roku České republiky 2021 se stalo naše Rodinné vinařství Petr Skoupil. Tento titul se vyhlašuje pro nejlepší rodinné vinařství s produkcí do 200000 lahví za rok. 

Jsme pyšní na to, že naše víno chutná nejen vám, ale i odborníkům po celém světě. Taková ocenění jsou zárukou kvality a jedinečnosti pro Vás zákazníky, ale také pro nás, jako ocenění naší mnohaleté odborné práce.

Vinařství pravidelně sklízí úspěchy na soutěžích a výstavách vín doma i v zahraničí. Ocenění, kterých si nejvíce vážíme je vítězství v soutěži Vinař roku 2008, stříbrný Vinař roku 2010, absolutní Champion Prague Wine Trophy 2013, 4x Best Of Nation v San Franciscu (udělovaný pro nejlepší vinařství z dané země), medaile všech kovů z Paříže, Bruselu, Verony, Poysdoru, Vídně. Další ocenění ze soutěže Král vín 2020 a 2021, Jarovín 2021, Šampion Vinum Juvenale 2012, a když se náš Tramín červený dostal do 1000 nejlepších vín světa podle soutěže Vinalies Paris aj. 

Aktuální ocenění vín najdete vždy u daného vína v našem e-shopu.

   

Skoupil Vinar Roku

Doručení do 3 dnů

Doručení do 3 dnů

Vozíme víno vlastními auty a využíváme službu Messenger.

Doprava zdarma nad 1 500 Kč

Doprava zdarma nad 1 500 Kč

U objednávky nad 1 500 Kč Vám nebude účtována doprava.

Vína přímo od vinaře

Vína přímo od vinaře

Vinohradník a vinař Petr Skoupil se výrobě vína věnuje přes 25 let.