Jaké víno vybrat ke grilování?

Jaké víno vybrat ke grilování?
27.6.2023

Léto je ideálním obdobím pro grilování a trávení času venku s rodinou a přáteli. A co by mohlo být lepšího, než si ke grilovanému jídlu dopřát sklenku dobrého vína? Při výběru vína je důležité zvolit takové, které vás osvěží a vhodně se doplní s grilovanými pokrmy. Přinášíme vám několik tipů na vína, která se nejlépe hodí pro tyto příležitosti.

Nejlepší volbou pro letní popíjení a grilování jsou za nás růžová a perlivá či šumivá vína. Díky menšímu obsahu alkoholu a vyššímu obsahu kyselin, v některých případech doplněných zbytkovým cukrem, mají živou a ovocnou chuť a výrazný osvěžující charakter. Snadno se kombinují s různými grilovanými pokrmy jako jsou drůbeží masa, ryby, zelenina nebo grilované mořské plody. 

Dokonalým společníkem pro grilování bude například Cabernet Sauvignon rosé, jedna z našich letošních novinek, která už stihla získat ocenění 2. nejlepšího rosé v soutěži Jarovín Rosé 2023, nebo Irsai Oliver Frizzante, jenž se stal v našem vinařství suverénním hitem posledních letních sezón.

Pokud preferujete klasická bílá nebo červená vína, vybírejte vína s lehkým tělem, nižším obsahem alkoholu a osvěžujícími ovocnými tóny. Můžete je lehce podchladit oproti běžné doporučené teplotě. 

Z bílých vín doporučujeme odrůdy jako sauvignon, veltlínské zelené nebo ryzlinky, které se dobře kombinují s kuřecím masem, rybami a mořskými plody. Z červených vín zkuste spíše lehčí odrůdy, jako jsou rulandské modré nebo modrý portugal. Červená vína si nejvíce vychutnáte při teplých letních večerech například k hovězím steakům, vepřovému masu či grilované zelenině.

Abyste si našli ideálního parťáka pro letní příležitosti, nebojte se také experimentovat s méně známými odrůdami. U nás můžete vyzkoušet zejména Hibernal nebo Solaris, které poslední dobou výrazně nabývají na popularitě.

Ať už vyberete jakkoliv, připíjíme na zdraví a přejeme vám mnoho krásných letních zážitků!

Pro další tipy a novinky nás sledujte na Facebooku nebo Instagramu.

< Zpět na výpis